• Serduszko dla nauczyciela 13.10.2023.

• W przeddzień „Dnia Edukacji Narodowej”, uczniowie klas IV-VIII udekorowali serduszkami przygotowaną przez Samorząd Uczniowski tablicę. Pojawiły się również cytaty motywacyjne dla całej społeczności szkolnej. Przesyłamy symboliczne czerwone serduszka oraz gratulujemy  nauczycielom wyróżnień : „ Nagrody Wójta oraz Nagrody Dyrektora”😊

Samorząd Uczniowski 2023/2024

• Dzień Edukacji Narodowej 13.10.2023.

• W dniu 13.10.2023. uczniowie klas drugich pod kierunkiem p. Małgorzaty Błaszczuk i p. Małgorzaty Pawelec przygotowali akademię z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W formie wierszy i piosenek dzieci wyraziły swoją wdzięczność i szacunek wszystkim Nauczycielom, a energetyczna samba porwała serce niejednej Pani...

• Mistrzostwa Szkół gminy Raszyn w Szachach 10.10.2023.

• W dniu 10.10.2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dawidach Bankowych rozegrane zostały Mistrzostwa Szkół gminy Raszyn w Szachach. Nasza reprezentacja w kategorii starszej, zajęła I miejsce pokonując zespół gospodarzy.

Gratulujemy sukcesu naszej Drużynie :)

Skład drużyny:

1.Maciej Kwiatkowski 7d

2.Alex Nguyen 7b

3.Zioło Kuba 7d

4.Joanna Eggink 7e

5.PK / Oleksandr Ravrenchuk 6c

Trener: Olimpia Bartosik-Wiśniewska

• Szkolny Turniej Badmintona 4-11.10.2023.

• W dniach 4 i 11 października 2023 roku odbył się Szkolny Turniej Badmintona. Zawodnicy - dziewczyny i chłopcy grali w dwóch kategoriach wiekowych: 2011 i młodsi oraz 2009-2010. W rozgrywkach uczestniczyło 37 zawodników.

Klasyfikacja medalowa:

Dziewczyny młodsze

I miejsce Aleksandra Młynarska 6a

II miejsce Trinh Vuong Minh Chau Julia 5d

III miejsce Le Tat Linh Chi 6a

Chłopcy młodsi

I miejsce Mateusz Papier 6a

II miejsce Gabriel Ciesielski 5a

III miejsce Adam Urbański 5a

Dziewczyny starsze

I miejsce Maja Podosek 7d

II miejsce Maria Żbikowska 7d

III miejsce Zofia Dulińska 7f

Chłopcy starsi

I miejsce Nguyen Dang Khoa 8d

II miejsce Fabian Styczyński 8d

III miejsce Maciej Kwiatkowski 7d

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Dariusz Murawski, Agnieszka Zgiep

• Światowy Dzień Uśmiechu 06.10.2023.

• Tego dnia (6 października 2023) przez szkolny radiowęzeł popłynęła piosenka „Uśmiechnij się” w wykonaniu Stanisławy Celińskiej - polskiej aktorki teatralnej i filmowej. Uczniowie klas IV-VIII mogli zdobyć +3pkt zachowania. Aby zdobyć punkty, należało  przepisać na kartce słowa tej piosenki (ćwicząc ładne pisanie), uśmiechnąć się i dostarczyć przepisany tekst opiekunom Samorządu Uczniowskiego. W zabawie wzięło udział 27 uczniów - z przewagą chłopaków 😊

Opiekunowie SU: O. Bartosik-Wiśniewska, L. Adamowska.

• Długopisy 3D na lekcji w 4c 06.10.2023.

• Uczniowie klasy 4c wzięli udział w zajęciach kreatywnych, podczas których mieli okazję skorzystać z długopisów 3D pozyskanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Długopisy 3D to innowacyjne narzędzie, które umożliwia drukowanie 3D bez potrzeby posiadania specjalistycznego sprzętu. Praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się.

• Nie tylko wiewiórki robią zapasy na zimę! 02.10.2023.

• Dnia 2 października 2023 r. uczniowie klas 2 f i 3 a byli na wycieczce w Gospodarstwie Natura Wzywa w Zarębach. Uczniowie obu klas brali udział w grach i zabawach ruchowych na łące i w lesie pod opieką animatorów. Poznali różne sposoby robienia zapasów na zimę przez ludzi i zwierzęta. Brali udział w warsztatach kulinarnych doskonalących wspólną pracę i wiarę we własne umiejętności. Dzieci z kl.2f zrobiły pyszny dżem z jabłek, w słoiczku na wynos dla każdego. Uczniowie kl.3f popisali się sokiem Kubusiem z marchwi, dyni i jabłek. Wycieczka została zaliczona do udanych!

Wychowawcy Jolanta Kluczek i Elżbieta Szwed

• Konkursy kuratoryjne 2023-2024

• Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów do udziału w roku szkolnym 2023/2024 w konkursach organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Wszystkie, załączone poniżej konkursy są adresowane dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego.

Nadmieniamy, iż wyłącznie finaliści i laureaci w tych konkursach mają gwarantowane przywileje podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej m.in. dodatkowe punkty, niezależnie, w której klasie zdobyli dane osiągnięcie.

Życzymy powodzenia.

• Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 30.09.2023.

• Miło nam obwieścić, że w roku szkolnym 2023/2024 funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego pełniła będzie Justyna Jabłońska 7a, która otrzymała 130 ważnych głosów.

W Zarządzie Samorządu Uczniowskiego pracować będą: Julia Majewska 7f, Zuzanna Głaz 6g, Nika Karpova 8e i Lena Markwat 5d - (liczba otrzymanych głosów: 123, 107, 104, 79 ).

Gratulujemy wszystkim dziewczynom odwagi startu w wyborach i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej :)

W komisji wyborczej pracowały:

Kasia Chatyrbok, Hoang Phuong Linh (8b), Maria Żbikowska, Maja Podosek (8d), Zosia Dulińska (7f).

Opiekunowie SU: Lidia Adamowska, Olimpia Bartosik-Wiśniewska.

• Karta rowerowa 2023

• We wrześniu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zdawania egzaminu na kartę rowerową.

Egzamin składa się z dwóch części. Najpierw należało rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego. Wszyscy, którzy go zaliczyli, mogli wziąć udział w części praktycznej. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze, prawidłową reakcją na znaki drogowe. Odbyło się również spotkanie z pielęgniarką szkolną. Dotyczyło ono udzielania pierwszej pomocy.