• Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 30.09.2023.

• Miło nam obwieścić, że w roku szkolnym 2023/2024 funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego pełniła będzie Justyna Jabłońska 7a, która otrzymała 130 ważnych głosów.

W Zarządzie Samorządu Uczniowskiego pracować będą: Julia Majewska 7f, Zuzanna Głaz 6g, Nika Karpova 8e i Lena Markwat 5d - (liczba otrzymanych głosów: 123, 107, 104, 79 ).

Gratulujemy wszystkim dziewczynom odwagi startu w wyborach i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej :)

W komisji wyborczej pracowały:

Kasia Chatyrbok, Hoang Phuong Linh (8b), Maria Żbikowska, Maja Podosek (8d), Zosia Dulińska (7f).

Opiekunowie SU: Lidia Adamowska, Olimpia Bartosik-Wiśniewska.

• Karta rowerowa 2023

• We wrześniu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zdawania egzaminu na kartę rowerową.

Egzamin składa się z dwóch części. Najpierw należało rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego. Wszyscy, którzy go zaliczyli, mogli wziąć udział w części praktycznej. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze, prawidłową reakcją na znaki drogowe. Odbyło się również spotkanie z pielęgniarką szkolną. Dotyczyło ono udzielania pierwszej pomocy.

• Dzień Chłopaka w klasach młodszych 30.09.2023.

• 30 września w klasach 0 – 3 obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Był to dzień, w którym dziewczynki pamiętały o swoich kolegach obdarowując ich przeróżnymi upominkami i słodyczami wraz z życzeniami.  Dodatkowo każdy przygotował własnoręcznie krawat i tak wystrojony pozował do pamiątkowych zdjęć.

To był bardzo miły dzień.

MBłaszczuk

• Dzień Chłopaka 29.09.2023.

•

Z okazji *DNIA CHŁOPAKA*, 29 września 2023 odbył się „BIEG DZIEWCZYN DLA CHŁOPAKÓW” - dla klas IV -VIII. Dziewczyny mogły podarować chłopakom punkty zachowania (max +3pkt) - w zależności od tego ile okrążeń na bieżni pokonały 😊 Do zabawy dołączyli również wychowawcy klas oraz Dyrektor Szkoły, który przekazał +1 pkt wszystkim chłopakom.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: O.Bartosik-Wiśniewska, L. Adamowska wraz z dziewczynami z Samorządu.

• Europejski Dzień Języków 2023

• 26. września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Chętne klasy świętowały ten dzień przebierając się w barwy flagi wczesniej wylosowanego kraju i pozując do pamiątkowego zdjęcia. Niektórzy pokusili się nawet o degustacje lokalnych przysmaków. Dziękujemy za wspólną zabawę.

• Wyjątkowy dzień ze sztuką 23.09.2023.

• 23 września klasy 4c oraz 6f wyjechały na jednodniową wycieczkę do Łucznicy k. Pilawy na warsztaty z rękodzieła artystycznego.  Zajęcia odbywały się w urokliwym i cichym miejscu, z zabytkowym dworkiem, który przed laty był w posiadaniu rodziny Potockich.  Obecnie na tym terenie  działa Akademia Łucznica - placówka kształcenia młodych artystów. Ponad 40 lat temu założyła ją pani Zofia Bisiak, historyk sztuki, którą mieliśmy możliwość poznać osobiście.  Jej imieniem ,,Zosia” nazwano 500- letni dąb stojący nieopodal dworu. Mąż pani Zofii, reżyser i scenarzysta - Tadeusz Bystram opowiedział nam historię tego niezwykłego miejsca.

Na przestrzeni lat w Akademii powstawały liczne pracownie, m.in.  ceramiczna, malarska, witrażu, fotograficzna, wikliniarska, stolarska oraz tkacka. Spośród tej bogatej oferty wybraliśmy udział w czterech warsztatach.  W tajniki filcowania wełny, malowania toreb, makramy i wyrobu mydełek wprowadzili nas utalentowani instruktorzy.

Po zajęciach udaliśmy się na spacer leśnym traktem w kierunku Natolina, aby oddać hołd powstańcom poległym w 1863 roku. Na niewielkim kopcu, w miejscu gdzie zostali pochowani, stanął pomnik – granitowy obelisk z krzyżem i napisem: „Poległym 1863 r.”.

Wycieczka do Łucznicy pozwoliła nam na relaks w szczególnej atmosferze jesiennej przyrody. Korzystając z różnych technik, stworzyliśmy też piękne prace, które zachowamy na pamiątkę.

• Pierwszy Dzień Jesieni 23.09.2023.

• „Liście się złocą w całym lesie,
          To znak właśnie, że już jesień
          Lasem, łąką, polem,
          Chodzi ze złocistym parasolem."

Dnia 23 września zawitała do nas kalendarzowa jesień, dlatego też uczniowie klas 0-3  naszej szkoły postanowili szczególnie uczcić ten dzień. Wszyscy ubrali się w stroje w barwach jesiennych, królowały: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony, wykonali szereg jesiennych prac, spacerowali po najbliższej okolicy szukając oznak nowej pory roku.

Dzień upłynął w bardzo miłym nastroju.

MBłaszczuk

• Sprzątanie świata 2023

• Tegoroczna akcja pod hasłem: sprzątanie świata łączy ludzi, dobiegła końca. W tym roku wychowawcy klas 4-8 wraz ze swoimi podopiecznymi posprzątali teren wokół Szkoły. Akcja przebiegła sprawnie i szybko. Klasom udało się zebrać śmieci do worków w różnych kolorach (niebieskim, zielonym, żółtym , brązowym i czarnym), około 20 worków każdego rodzaju. Dzięki wzorowej współpracy placówki edukacyjnej z organami samorządu gminnego, otoczenie naszej Szkoły jest dużo czystsze. Oto kilka zdjęć z przeprowadzonej akcji:

• Gminne Biegi Sztafetowe 28.09.2023.

• W dniu 28 września na terenie boiska Szkoły Podstawowej w Raszynie odbyły się Gminne Biegi Sztafetowe. W rywalizacji wzięły udział 6-cio osobowe zespoły ze szkół w Raszynie, Ładach i  Sękocinie. Drużyny młodsze (klasy 5-6) biegły na dystansie 6x800m, starsi (klasy 7-8) 6x1000m.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta młodsze: I m - SP Łady, II m - SP Sękocin, III m - SP Raszyn

Chłopcy młodsi: I m - SP Sękocin, II m - SP Raszyn

Chłopcy starsi: I m - Ś Sękocin, II m - SP Łady, III m - SP Raszyn

• Wycieczka do Farmy Iluzji 27.09.2023.

• 27 września 2023 r. uczniowie  z klas 1c, 1e, 2a, 3e wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki ,,Farma Iluzji’’.
          ,,Farma Iluzji’’ to ogromny park, w którym do dyspozycji dzieci jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji. To wyjątkowe miejsce do edukacji poprzez zabawę oraz wypoczynku na świeżym powietrzu.

Wycieczka była okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu, integracji oraz aktywnego wypoczynku.

M Błaszczuk