• Poczta walentynkowa 2024

• Dziękujemy za udział w poczcie walentynkowej 😊

Z pozdrowieniami: SU.

• Noc w szkole 09.02.2024.

• Czy to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? A jednak! Klasa 4C po raz pierwszy miała okazję przekonać się jak wygląda szkoła nocą. Był to niezwykły czas zabawy oraz integracji zespołu klasowego.

• Karnawałowe maski 2024.

• Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w akcji Samorządu Uczniowskiego- przygotowali karnawałowe maski. Tego samego dnia, 8 lutego 2024 roku, odbył się Bal Karnawałowy -  Dyskoteka. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie kolejnej edycji Balu Karnawałowego dla uczniów SP Raszyn.

Tekst: Samorząd Uczniowski.

• Dyskoteka karnawałowa dla klas 4-8. 08.02.2024.

• 8 lutego 2024 roku odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas 4-8. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji, nauczycielom (p. O. Bartosik-Wiśniewska, L. Adamowska, R. Boguszewska, A. Gnat, L. Skoneczna-Gola, A. Zgiep) za opiekę, a wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę.

• Wycieczka do Muzeum 02.02.2024.

• 2.02.2024r. klasa 6B wybrała się do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz wzięła udział w ciekawej lekcji nt. Historii Igrzysk Olimpijskich. Korzystając z programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu można wziąć udział w tym wydarzeniu za 1zł :) Polecamy

• Akcja „Bezpieczeństwo podczas gier i zabaw na śniegu i lodzie" 29.01.2024.

• Dla dzieci i młodzieży zima to wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Nie należy jednak zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zimowa akcja z wychowania fizycznego miała na celu profilaktykę i przypomnienie uczniom, że trzeba zawsze zachować zdrowy rozsądek i ostrożność. Wykonane prace plastyczne były bardzo ciekawe i w czytelny sposób zachęcały do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Lista uczestników akcji „Bezpieczeństwo podczas gier i zabaw na śniegu i lodzie":

Maciej Baron 5d

Paweł Malowany 5d

Stanisław Wawrzyniak 5d

Jan Sokołowski 7c

Piotr Redecki 5f

Kuba Kowalski 5f

Sofia Harlitska 4c

Oliwia Kozieł 4f

Jan Wyciszkiewicz 6e

Matylda Obstawska 6e

Ignacy Balcer 6b

Szymon Marszałek 4b

Bohdan Kuzminskyi 4d

Julia Chałupczak 5b

Julian Hakim 5e

Wojciech Tusiński 5e

Alek Truong Quang Phat 6f

Jan Janusik 4a

Uczestnicy otrzymują ocenę celującą z wychowania fizycznego i dodatnie punkty z zachowania. Zapraszamy do udziału za rok.

Organizator: Agnieszka Zgiep

• Polonistyczna innowacja pedagogiczna 13.01.2024.

• W I półroczu pracownię polonistyczną 211 i jej okolice opanowały dziwne, kosmiczne stwory…,
          a wszystko to w ramach innowacji pedagogicznej Sposób na szkolną lekturę realizowanej od poprzedniego roku szkolnego w klasach 6b i 6e, 8a i 8b oraz od bieżącego roku szkolnego w klasie 4g.

Na gazetce przed sala prezentują się zapomniane kambuzele, pćmy, rumundy, gryzmaki, filifrony
          i murkwie. To ich wizerunki oraz opisy tworzyli uczniowie klas szóstych, próbując uzupełnić opowiadania S. Lema i ucząc się jednocześnie efektywnej współpracy w grupie.

Wchodząc do sali 211, przenosimy się w świat kosmicznych robotów i maszyn cyfrowych. Możemy podziwiać projekty stworzone przez młodzież na podstawie Bajek robotów Stanisława Lema. Cudowne maszyny świecą, jeżdżą i… rozdają prezenty :)

Szanowni Czytelnicy! Pragnę podkreślić, że moi uczniowie nigdy nie zawodzą i tworzą niezwykłe, przemyślane i kreatywne dzieła. Jak zawsze jestem pod wrażeniem ich twórczego wysiłku, podziwiam, doceniam i … czekam na więcej.

Katarzyna Mączyńska

PS

W kolejnej odsłonie innowacji czeka na prezentację twórczość uczniów klas: 8a i 8b oraz 4g.

Gazetka przy pracowni:

Roboty:

• Bezpieczne ferie 2023

• Przypominamy naszym uczniom zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Zapraszamy do udziału w szkolnych feriach na sportowo 😊

Zespół Nauczycieli WF

• Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego 11.01.2023.

• Klasa 7a i 7f zwiedzała Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu o życiu na terenie Mazowsza. Mogli obejrzeć dawne piece, krosna ozdoby z rogów. Brali również udział w warsztatach. Wykonywali biżuterię z miedzi. Do pracy wykorzystywali szczypce, młotek, kowadło.