• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie 18.10.2023.

• W dniu 18 października 2023 roku nasza szkoła była organizatorem  Powiatowych Finałów MIMS w Badmintonie w kategorii dzieci i młodzież. Do rywalizacji przystąpiły trzy najlepsze szkoły z powiatu pruszkowskiego – Szkoła Podstawowa w Raszynie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pruszkowie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Brwinowie.

Nasi reprezentanci wywalczyli I miejsca we wszystkich kategoriach i zostali nagrodzeni złotymi medalami.

Skład reprezentacji

Kategoria młodzież:

Nguyen Dang Khoa 8d

Fabian Styczyński 8d

Maja Podosek 8d

Maria Żbikowska 8d

Kategoria dzieci:

Mateusz Papier 6a

Gabriel Ciesielski 5a

Aleksandra Młynarska 6a

Trinh Vuong Minh Chau Julia 5d

Gratulujemy naszym reprezentantom wspaniałej postawy sportowej oraz życzymy kolejnych sukcesów na szczeblu międzypowiatowym.

Organizatorzy: Dariusz Murawski, Agnieszka Zgiep

• Drużynowy Turniej Szachowy w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 16.10.2023.

• Dnia 16.10.2023, w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Dawidach Bankowych,  rozegrane zostały Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Szachach.

Nasza drużyna (rocznik 2011 i młodsi) zajęła III miejsce. Skład drużyny:

Piórkowski Filip 5b

Urbański Adam 5a

Zioło Oliwier 5b

Oleksandr Ravrenchuk 6c

Oliwia Kozieł 4f

Drużyna starsza (rocznik 2009/2010) zajęła IV miejsce. Skład drużyny:

Maciej Kwiatkowski 7d

Alex Nguyen 7b

Zioło Kuba 7d

Joanna Eggink 7e

W obu kategoriach wiekowych startowały reprezentacje: SP Łady, SP Raszyn, Azymut Pruszków i SP 6 Pruszków.

Gratulacje dla naszych drużyn, które dzielnie walczyły o każdy punkt 😊

Trener: Olimpia Bartosik-Wiśniewska

• Eksperymenty z Picassem 19.10.2023.

• Klasa 7F wyruszyła w niezwykłą podróż, śladami jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku: Pabla Picassa, do Muzeum Narodowego w Warszawie.
          Podczas zajęć uczniowie poznali biografię malarza, jego dzieła oraz wykonali prace plastyczne inspirowane twórczością artysty.
          Na lekcjach plastyki uczniowie wykorzystali zasady kubizmu analitycznego podczas tworzenia autoportretu.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się na parterze budynku przy ulicy Szkolnej.

• Serduszko dla nauczyciela 13.10.2023.

• W przeddzień „Dnia Edukacji Narodowej”, uczniowie klas IV-VIII udekorowali serduszkami przygotowaną przez Samorząd Uczniowski tablicę. Pojawiły się również cytaty motywacyjne dla całej społeczności szkolnej. Przesyłamy symboliczne czerwone serduszka oraz gratulujemy  nauczycielom wyróżnień : „ Nagrody Wójta oraz Nagrody Dyrektora”😊

Samorząd Uczniowski 2023/2024

• Dzień Edukacji Narodowej 13.10.2023.

• W dniu 13.10.2023. uczniowie klas drugich pod kierunkiem p. Małgorzaty Błaszczuk i p. Małgorzaty Pawelec przygotowali akademię z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W formie wierszy i piosenek dzieci wyraziły swoją wdzięczność i szacunek wszystkim Nauczycielom, a energetyczna samba porwała serce niejednej Pani...

• Mistrzostwa Szkół gminy Raszyn w Szachach 10.10.2023.

• W dniu 10.10.2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dawidach Bankowych rozegrane zostały Mistrzostwa Szkół gminy Raszyn w Szachach. Nasza reprezentacja w kategorii starszej, zajęła I miejsce pokonując zespół gospodarzy.

Gratulujemy sukcesu naszej Drużynie :)

Skład drużyny:

1.Maciej Kwiatkowski 7d

2.Alex Nguyen 7b

3.Zioło Kuba 7d

4.Joanna Eggink 7e

5.PK / Oleksandr Ravrenchuk 6c

Trener: Olimpia Bartosik-Wiśniewska

• Szkolny Turniej Badmintona 4-11.10.2023.

• W dniach 4 i 11 października 2023 roku odbył się Szkolny Turniej Badmintona. Zawodnicy - dziewczyny i chłopcy grali w dwóch kategoriach wiekowych: 2011 i młodsi oraz 2009-2010. W rozgrywkach uczestniczyło 37 zawodników.

Klasyfikacja medalowa:

Dziewczyny młodsze

I miejsce Aleksandra Młynarska 6a

II miejsce Trinh Vuong Minh Chau Julia 5d

III miejsce Le Tat Linh Chi 6a

Chłopcy młodsi

I miejsce Mateusz Papier 6a

II miejsce Gabriel Ciesielski 5a

III miejsce Adam Urbański 5a

Dziewczyny starsze

I miejsce Maja Podosek 7d

II miejsce Maria Żbikowska 7d

III miejsce Zofia Dulińska 7f

Chłopcy starsi

I miejsce Nguyen Dang Khoa 8d

II miejsce Fabian Styczyński 8d

III miejsce Maciej Kwiatkowski 7d

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Dariusz Murawski, Agnieszka Zgiep

• Światowy Dzień Uśmiechu 06.10.2023.

• Tego dnia (6 października 2023) przez szkolny radiowęzeł popłynęła piosenka „Uśmiechnij się” w wykonaniu Stanisławy Celińskiej - polskiej aktorki teatralnej i filmowej. Uczniowie klas IV-VIII mogli zdobyć +3pkt zachowania. Aby zdobyć punkty, należało  przepisać na kartce słowa tej piosenki (ćwicząc ładne pisanie), uśmiechnąć się i dostarczyć przepisany tekst opiekunom Samorządu Uczniowskiego. W zabawie wzięło udział 27 uczniów - z przewagą chłopaków 😊

Opiekunowie SU: O. Bartosik-Wiśniewska, L. Adamowska.

• Długopisy 3D na lekcji w 4c 06.10.2023.

• Uczniowie klasy 4c wzięli udział w zajęciach kreatywnych, podczas których mieli okazję skorzystać z długopisów 3D pozyskanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Długopisy 3D to innowacyjne narzędzie, które umożliwia drukowanie 3D bez potrzeby posiadania specjalistycznego sprzętu. Praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się.

• Nie tylko wiewiórki robią zapasy na zimę! 02.10.2023.

• Dnia 2 października 2023 r. uczniowie klas 2 f i 3 a byli na wycieczce w Gospodarstwie Natura Wzywa w Zarębach. Uczniowie obu klas brali udział w grach i zabawach ruchowych na łące i w lesie pod opieką animatorów. Poznali różne sposoby robienia zapasów na zimę przez ludzi i zwierzęta. Brali udział w warsztatach kulinarnych doskonalących wspólną pracę i wiarę we własne umiejętności. Dzieci z kl.2f zrobiły pyszny dżem z jabłek, w słoiczku na wynos dla każdego. Uczniowie kl.3f popisali się sokiem Kubusiem z marchwi, dyni i jabłek. Wycieczka została zaliczona do udanych!

Wychowawcy Jolanta Kluczek i Elżbieta Szwed