• Kiermasz Świąteczny za nami 14.12.2023.

• W dniach 13 i 14 grudnia 2023, uczniowie klas IV-VIII tłumnie odwiedzali stoiska Kiermaszu Świątecznego. Można było zakupić własnoręcznie wykonane przez uczniów stroiki, ozdoby świąteczne oraz pierniczki. Stoiska i dekoracje przygotowały dziewczyny z SU.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej : uczniom, rodzicom, paniom i panom z obsługi szkoły, działowi administracji i nauczycielom za zaangażowanie. Środki pozyskane ze sprzedaży (2054,30zł) zasiliły konto Społeczności Uczniowskiej.

Zapraszamy do udziału w kolejnych szkolnych przedsięwzięciach.

• Dzień guzika 12.12.2023.

• 12 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Guzika. Z tej okazji uczniowie klas młodszych mieli okazję poznać historię guzika oraz wziąć udział w świątecznych zabawach matematycznych, podczas których przeliczali, segregowali oraz układali guziczki.

Ponadto uczniowie klas 1-3 oddali się twórczości plastycznej biorąc udział w konkursie świątecznym, którego efekty można podziwiać na pierwszym piętrze w szkole przy Unii Europejskiej, do czego zachęcamy.

Serdecznie dziękujemy za udział!

Magdalena Gulina

Agnieszka Świątkowska

Karolina Wyszomirska

• Niewidzialna wystawa 11.12.2023.

• Klasa 8d w ramach „Mikołajek” odwiedziła Niewidzialną Wystawę. Wystawa została przygotowana przez osoby niewidome i ociemniałe. Możemy tam poczuć jak widzą świat niewidomi: w domu, na ulicy, galerii sztuki, w parku/lesie czy kawiarni.

Później sparowaliśmy po Starym Mieście, gdzie odwiedziliśmy miejsca upamiętniające zabitych Polaków podczas II wojny światowej i na koniec dekoracje świąteczne.

Warto było pojechać i nabyć nowe doświadczenia np. czy wiecie jak niewidomi odróżniają monety…?

Dariusz Murawski

• Paczka na kresy 10.12.2023.

• XV edycja inicjatywy "Paczka na Kresy- Boże Narodzenie 2023" wspierana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zakończyła się sukcesem również w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele zebrali kilka worków darów: artykuły spożywcze i higieniczne. Mamy nadzieję, że wywołamy uśmiech na twarzach polskich rodzin z Litwy, Łotwy, Ukrainy w ten magiczny, świąteczny czas.

Mariola Wiewiór- szkolny koordynator akcji.

• Stroik Świąteczny 06.12.2023.

• Laureaci Szkolnego Konkursu Technicznego - stroik świąteczny:

I miejsce Amelia Brzezińska 7f
          II miejsce Nikola Szewczyk 5d
          III miejsce Gabriel Ciesielski 5a, Dawid Senator 6d

Wyróżnienia otrzymali: Oskar Sobański 4d, Piotr Redecki 5f, Pola Płońska 6b, Matylda Obstawska 6e

Wszystkich chętnych zapraszamy w środę, 6 grudnia do obejrzenia wystawy pokonkursowej (parter budynku przy ulicy Szkolnej).

Renata Boguszewska, Lidia Skoneczna-Gola

• Szachiści w Memoriale 09.12.2023.

• Nasi uczniowie wzięli udział w Memoriale Szachowym im. A. Radziewicza, w Dawidach Bankowych. Pokazali się z bardzo dobrej strony. Szymon Krupa zajął VI miejsce- zgromadził 5 punktów z 7 partii i wywalczył statuetkę dla Najlepszego Zawodnika z SP Raszyn. Tyle samo punktów uzyskali Maciej Kwiatkowski i Kuba Zioło, lecz o ostatecznej kolejności zdobytych miejsc zadecydowały punkty pomocnicze. Oliwia Kuchczyńska, Oliwier Zioło i Nguyen Ngoc Phong zdobyli po 4 pkt, Bohdan Kuzminskyi uzyskał 2 pkt.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody.

Zawody odbyły się w sobotę, 9 grudnia 2023.

Szczegółowe wyniki w linku:

Dłuższy opis imprezy i zdjęcia na stronie Organizatorów:

Tekst: O.Bartosik-Wiśniewska

• Wycieczka do Trickoramy 08.12.2023.

• Klasa 7a i 7f pojechały w ramach Mikołajek do Trickoramy   centrum iluzji i muzeum trickartu. Uczniowie mogli zagłębić się w świat iluzji optycznej. Bawili się wielkimi i mniejszymi kalejdoskopami, podziwiali eksponaty, bajkowe miraże, największy w Polsce labirynt luster. Wykonywali również zdjęcia niektóre efekty były widoczne dopiero na nich.

• Mikołajki pełne niespodzianek 06.12.2023.

• 6 grudnia obchodzimy w naszej szkole Mikołajki, jest to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Od samego rana można było zobaczyć dzieci ubrane na czerwono i w mikołajkowych czapkach. W klasach pojawiły się choinki i  prezenty. Niektórzy spędzili ten dzień poza szkołą, w kinie, teatrze lub na różnych świątecznych warsztatach. Dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły był to dzień pełen radości i uśmiechu.

M. Błaszczuk

• Bożonarodzeniowa pomoc Powstańcom Warszawskim 04.12.2023.

• 4 grudnia 2023 r. zakończyliśmy Bożonarodzeniową Zbiórkę Żywości dla Powstańców Warszawskich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM, którzy wzięli udział w tej akcji.
          Wasze otwarte serca sprawiły, że ta inicjatywa stała się sukcesem przynosząc radość tym, którzy walczyli za naszą Ojczyznę.

Jesteście niezastąpieni.

DZIĘKUJEMY!!!
          Zespół Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego

• Szkolny turniej Tenisa Stołowego 24.11.2023.

• Szkolny turniej tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców został rozegrany 24 listopada 2023 r. Uczniowie rywalizowali w kategorii klas IV-VI i VII-VIII.  Ogółem wystartowało 37 zawodników.

Wyniki:

Chłopcy klasy IV-VI:

I miejsce: Adam Urbański 5a

II miejsce: Błażaej Karolak 6g

III miejsce: Filip Cao 4f

Dziewczęta klasy IV-VI:

I miejsce: Waleria Spurek 5a

II miejsce: Adrianna Justyńska 6b

III miejsce: Vu Huong Giang 6f

Chłopcy klasy VII-VIII:

I miejsce: Maciej Kwiatkowski 7d

II miejsce: Andrii Sinkin 8d