• 2a z wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego 30.11.2023.

• 30 listopada 2023 r. kl. 2a uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych „Asiunia" – wojna w oczach dziecka” w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała wojenna codzienność oraz na czym polegał „pomyślunek".  Poznali również postać autorki książki i jej bohaterki  - Joannę Papuzińską.

Było to niesamowite spotkanie z historią.

M. Błaszczuk

• Dzień Pluszowego Misia w klasach 1-3 24.11.2023.

• W Dzień Pluszowego Misia uczniowie naszej szkoły przyszli w towarzystwie swojego ulubionego pluszaka. Oprócz zorganizowanych zajęć w klasie miały czas na zabawy przy piosenkach o misiach i wspólne szkolne zdjęcia.  Zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie tego wyjątkowego dnia.

M.Błaszczuk

• Dzień Pluszowego Misia przy ul. Szkolnej 😊 24.11.2023.

• Zbliżający się Światowy Dzień Pluszowego Misia uhonorowaliśmy dzień wcześniej, wspólnym zdjęciem przy scenie - 24 listopada 2023 r., uczniowie klas IV-VIII przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Wszyscy uczestnicy otrzymali punkty dodatnie do zachowania. Wśród chętnych, którzy namalowali misia lub przysłali zdjęcie w TEAMS, rozlosowanych zostało 10 małych pluszaczków. Losowanie przeprowadziły dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego osobiście wręczy maskotki nowym właścicielom 😊

Dziękujemy za udział w akcji wszystkim uczestnikom!!! Było ich 200!!!

Zapraszamy do włączania się w kolejne akcje Samorządu😊

Pozdrawiamy: SU

• Lalki w strojach ludowych 23.11.2023.

• W dniu 23 listopada uczniowie klasy 2c z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli niezwykłą ekspozycję lalek w strojach ludowych. Można ją podziwiać w Bibliotece Gminnej. Zabawkowe panny pochodzą z kolekcji Pani Ireny Mostowskiej-Waś - mieszkanki Raszyna, fanki zespołu Mazowsze i polskiego folkloru, która ubiera je we własnoręcznie uszyte, odwzorowane z wielką dokładnością repliki kobiecych regionalnych strojów z całej Polski. M. Pawelec

• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeja 21.11.2023.

•

W dniach 21-22 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowych Finałach MIMS w Unihokeja w kategorii młodzież, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze szkoły z Powiatu Pruszkowskiego. Dziewczęta wywalczyły medal brązowy a chłopcy srebrny :)

Skład drużyn:

1. Małgorzata Wojtczak 7c

2. Aleksandra Konopka 7c

3. Natalia Kowalska 7c

4. Karolina Ziółek 7c

5. Joanna Eggink 7e

6. Maria Łach 7e

7. Magdalena Możdżonek 7e

1. Stanisław Wojtkowski 7a

2. Antoni Lazarowicz 7c

3. Paweł Matysiak 8a

4. Filip Kuczyński 8d

5. Filip Lewecki 8a

6. Andrii Sinkin 8d

7. Fabian Styczyński 8a

Zawodnikom gratulujemy wspaniałej sportowej postawy i życzymy dalszych sukcesów

Ewa Dudkiewicz

• Dyskoteka czwartoklasistów 17.11.2023.

• Uczniowie klas 4c i 4e bawili się na wspólnej dyskotece, zorganizowanej w piątkowy wieczór 17.11.2023. Kolejne atrakcje integracyjne już zostały zaplanowane 😊

Wychowawcy: R.Boguszewska, O.Bartosik-Wiśniewska

• Wizyta w Piekarni Grzybki 20.11.2023.

• W listopadzie klasa  II a uczestniczyła w warsztatach piekarniczych w Akademii Piekarza Piekarni „Grzybki”. Na samym początku spotkania uczniowie poznali zboża z których można otrzymać różne rodzaje mąki, a z filmu edukacyjnego dowiedzieli się jak powstaje chleb. Wszyscy dostali fartuchy i specjalne czepki – wyglądali jak prawdziwi piekarze. Po dokładnym umyciu rąk  przystąpili do części praktycznej. Każdy własnoręcznie przygotował  słodkie bułeczki z kruszonką i pizzę. Gdy Pizza była w piecu przeszli do hali produkcyjnej, by z bliska zobaczyć jak wygląda produkcja chleba, była też przygotowana degustacja pysznych bułeczek i pizzy. Wszystkie przygotowane bułeczki zostały spakowane i każdy własne wypieki zabrał do domu.

M Błaszczuk

• Konkurs Piosenki Patriotycznej 17.11.2023.

• W dniu 17.11.2023 r. odbył się wewnątrzszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej skierowany do uczniów klas 0-3. Dzieci pięknie prezentowały się w narodowych barwach oraz zadziwiły odbiorców wysokim poziomem artystycznym wykonywanych piosenek.  Do konkursu przystąpiło 8 klas, w sumie 155 uczniów. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2c  (wych. p. Małgorzata Pawelec) za piosenką, pt.: Niepodległość, drugie miejsce otrzymała klasa 2d (wych. p. Anna Wylezińska) za piosenkę, pt.: Płynie Wisła, płynie i trzecie miejsce - klasa 3f (wych. p. Agnieszka Rydzewska) za piosenkę, pt.: Marsz Pierwszej Brygady. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników! M. Pawelec

• Gala Pieśni Niepodległościowej 16.11.2023.

• W dniu 16 listopada odbyła się gala finałowa konkursu Pieśni Niepodległościowej, w której wziął udział:

Chór szkolny  wykonując utwór pt. Marsz, marsz polonia

oraz dwójka solistów

Joanna Radecka klasa 7e zaśpiewała Rotę

Michalina Dedek z klasy 7b zaśpiewała O mój rozmarynie

Wykonawcą gratulujemy występu.

• Dzień Służby Zagranicznej 16.11.2023.

• 16 listopada obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej. Z tej okazji uczniowie klas 1-3  mieli przyjemność gościć wieloletniego, pełniącego obowiązki w licznych krajach świata, byłego ambasadora Polski Pana Andrzeja Braitera wraz z małżonką. Pani Katarzyna Braiter pełniła również funkcję konsula w czasie misji dyplomatycznej. Goście opowiedzieli o roli, zadaniach i obowiązkach ambasadora i konsula oraz podzielili się z uczniami ciekawostkami dotyczącymi odwiedzonych przez  nich krajów.

Bardzo dziękujemy za wizytę cieszymy się, że w Raszynie mamy tak zasłużonych dla Polski mieszkańców.